Siedmioro naszych uczniów, przechodząc kolejne etapy: domowy, szkolny i wojewódzki – zakwalifikowało się do Finału Międzynarodowego Konkursu Programistycznego „Baltie 2024”. Finał dla zawodników woj. pomorskiego odbył się w SP12 w Tczewie. Łącznie do finału zakwalifikowało się 53 zawodników z kat. A (kl. 1-3) oraz 208 zawodników z kat. B (kl.4-6). Ogółem do konkursu przystąpiło ponad 10.000 uczniów. Nasi uczniowie, w rankingu międzynarodowym, uplasowali się w swoich kategoriach bardzo wysoko.

Kat. A – MARTYNA MURAWSKA kl. 3a – 25 w rankingu międzynarodowym

Kat. B – MATEUSZ GORECKI kl. 6b – 50 w rankingu międzynarodowym

W poszczególnych kategoriach wiekowych wygląda to następująco:

Martyna Murawska kl. 3a – 19 miejsce

Zuzanna Latosińska kl. 3a – 29 miejsce

Jakub Ran kl. 4a – 24 miejsce

Patrycja Szymikowska kl. 5m –  23 miejsce

Mateusz Gorecki kl. 6b – 33 miejsce

Jan Bizewski kl. 6c – 37 miejsce

Marta Von Mach kl. 6c – 47 miejsce

Gratuluję wysokich miejsc!

 Każdy taki konkurs to zdobyte doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości.

Opiekun  – Anna Piekarczyk

Zadania mogą być proste, statyczne. Przedmioty na scenie są tam, gdzie je widzimy. Są także zadania dynamiczne. Nie wiemy jakie przedmioty i gdzie się znajdują. Musimy przeszukać całą scenę. Możemy to zrobić w prosty sposób lub użyć: nawiasów, literału, pomocników, zmiennych, warunków prostych i złożonych, funkcji, współrzędnych, i …sztuczek. 😊 Zadanie czasem trzeba rozwiązywać kilkadziesiąt minut. Po czym okazuje się, że jest jeden błąd w scenie i zadania nie udaje się poprawić i zaliczyć.

Międzynarodowy Konkurs Programistyczny „Baltie” to indywidualny tematyczny konkurs programistyczny w języku Baltie. Nowość – w tegorocznych zawodach, oprócz Baltie 3, zawodnik mógł korzystać z nowego narzędzia online Baltie Web. Do finału dopuszczone zostało wyłącznie narzędzie Baltie Web, co wielu zawodnikom sprawiło nie lada trudność.

Koordynator konkursu – Anna Piekarczyk