15 listopada 2023 r. uczniowie klasy 7a i 7b, wzięli udział w wycieczce do Gdańska do Muzeum II Wojny Światowej.

Celem wycieczki było pogłębienie wiedzy historycznej na temat II wojny światowej oraz kultywowanie pamięci o bohaterach oraz ofiarach tego nieludzkiego czasu.

Ogromne wrażenie zrobił na wszystkich nowoczesny budynek muzeum, który został podzielony na trzy części – przestrzenie, symbolizujące przyszłość, teraźniejszość oraz przeszłość.  Po zejściu do podziemi młodzież, pod okiem pani przewodnik zwiedziła wystawę i wysłuchała poruszających opowieści o czasie, który zmienił życie milionów ludzi na całym świecie. W muzeum można było zobaczyć m. in. uliczkę przedwojennego miasta, sowieckie i hitlerowskie plakaty propagandowe, modele karabinów z czasów wojny, a nawet legendarny sowiecki czołg T34.

Wizyta w muzeum była ogromnym przeżyciem, niezwykłą lekcją historii, która długo nie pozwoli zapomnieć o okrucieństwie, ponieważ uświadomiła młodym ludziom ogrom zniszczeń i cierpienia, które niosła za sobą wojna.