Dnia 12 października 2023 r. klasy drugie wraz z nauczycielami wybrały się na wycieczkę do Łeby. W programie były warsztaty w Manufakturze słodyczy oraz zwiedzanie Kapitanatu Portu w Łebie.

W czasie warsztatów w Manufakturze słodyczy dzieci miały możliwość zobaczyć proces powstawania cukierków i lizaków od momentu wylania gorącego karmelu na stół, po złożenie całego wzoru lizaka i tworzenie cukierków. Owocem naszych warsztatów był własnoręcznie wykonany kolorowy lizak dowolnego kształtu. W manufakturze wykorzystano metodę wytwarzania cukierków i lizaków z XVII wieku. Na zakończenie warsztatów dzieci otrzymały swoje zakręcone kolorowe lizaki oraz paczuszkę cukierków w prezencie.

Po słodkich zajęciach w manufakturze udaliśmy się do Kapitanatu i Bosmanatu Portu w Łebie. Ratownicy oprowadzili uczniów po stacji ratownictwa morskiego, pokazali wszystkie niezbędne sprzęty do ratowania życia zagrożonych na morzu oraz jednostki SAR jakie wykorzystują w swojej pracy. Pracownicy Kapitanatu opowiedzieli o ważniejszych zadaniach i czynnościach jakimi zajmują się w swojej pracy. Poznaliśmy służby, które dbają o bezpieczeństwo na Morzu Bałtyckim.

Przy sprzyjającej pogodzie mieliśmy sposobność zobaczyć dwa bardzo ciekawe miejsca w Łebie. Wycieczka bardzo nam się podobała, czego dowodem są nasze zdjęcia. Dziękujemy!