W dniu 21 marca uczniów klas pierwszych odwiedził  królik Alex i jego przyjaciel Franek.  Uczniowie  uczestniczyli w różnorodnych zabawach ruchowych, następnie po zabawach, przeszły do części plastycznej zajęć. Dzieci miały okazję wykonać masę -ciastolinę .Zadaniem każdego z nich było połączyć składniki przygotowane na tacce tak, by powstała masa.  Z pasją ugniatały, następnie  formowały z masy  swoje własne dzieła. Niektórzy poradzili sobie z tym znakomicie. Powstały abstrakcyjne kształty, co pokazało ich kreatywność i zręczność manualną. Integracja aktywności fizycznej z zajęciami plastycznymi okazała się doskonałym sposobem na wszechstronny rozwój dzieci a zarazem na świetną zabawę.

Spotkanie było niezwykle udane i cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci. Na koniec wszyscy zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z królikiem  i jego przyjacielem.

Królika Alexa i Franka zaprosiła p. Marzena Sadura