Miło nam poinformować, że uczniowie klasy 6b Wiktor Kobylański, Cezary Pokojski, Olga Kapusta oraz Zuzanna Szmidt-Tajchman zajęli 3 miejsce w wojewódzkim konkursie projektów uczniowskich w ramach projektu „Pomorskie Żagle Wiedzy – wsparcie regionalne”. Projekt „Cudze chwalicie, swego nie znacie” dotyczył Słowińskiego Parku Narodowego. Opiekunem grupy jest Pani Weronika Kubisiak, która w naszej szkole prowadzi zajęcia dla grup projektowych. Formą wyróżnienia był bezpłatny udział w jednodniowym edukacyjnym rejsie po Zatoce Gdańskiej ze zwiedzaniem wybrzeża na żaglowcu Baltic Beauty dla 20 osób.

Uczniowie wzięli udział w rejsie 5 września 2023 pod opieką Pani Mirosławy Grynkiewicz oraz Pani Dyrektor Marioli Małeckiej. Program rejsu obejmował zajęcia edukacyjne, szkolenie z bezpieczeństwa, podstawowe zasady sztuki żeglarskiej, poznanie fauny i flory Morza Bałtyckiego oraz historii portu gdańskiego. Uczestnicy zwiedzali także Twierdzę Wisłoujście z przewodnikiem i brali udział w ognisku integracyjnym.

Link do bloga o projekcie:

https://cudzechwaliciesp3lebork.blogspot.com/