Szlachetna Paczka - pomoc dla pani Reginy

Szlachetna Paczka – pomoc dla pani Reginy

Witam!

W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do „Szlachetnej Paczki”. Wybrana przez nas osoba, której pomagamy to 68-letnia p. Regina.

Paczki jakie przygotowujemy dla p. Reginy muszą być przekazane do piątku 9.12.2022 r.. Zatem zostało nam mało czasu.

Artykuły dedykowane p. Reginie podzieliliśmy na wszystkie oddziały w szkole. Młodsze klasy odpowiedzialne są za artykuły spożywcze i środki czystości, starsze klasy organizują zakup odzieży i wyposażenia mieszkania.

Bez wskazania pozostała jeszcze kuchenka z piekarnikiem elektrycznym i płytą z palnikami gazowym – kuchenka p. Reginy działa już tylko na 1 palnik.

Za przyniesione artykuły ogromnie dziękujemy!!!

Szkolne Koło Wolontariatu przy SP3

 

Historia Rodziny

Pani Regina to cudowna, bardzo schorowana starsza kobieta. Całe dnie spędza czas w osamotnieniu w swoim małym pokoiku. Pracowała zawodowo, aż do emerytury. Nawet po tym jak przeszła na emeryturę dalej pracowała dorywczo. Niestety od pewnego czasu jej zdrowie zaczęło bardzo się pogarszać. Nie jest już w stanie wyjść sama z domu czy pójść do sklepu. Z wielu chorób jakie ma najgorszy jest prawie całkowity brak wzroku, cukrzyca oraz otyłość na skutek wielu chorób oraz leków jakie zażywa. Najbardziej ubolewa nad tym, że przez chorobę jest zdana na pomoc innych ludzi. Pani Regina bardzo często trafia do szpitala. Utrzymuje się jedynie ze skromnej emerytury w wysokości 1410 zł. Niestety, ale po odjęciu kosztów stałych oraz zakupie leków na życie zostaje jej zaledwie 170 zł na przeżycie miesiąca, co przy obecnych cenach jest po prostu niewystarczające.

Piękno Rodziny

Pani Regina pomimo swojego stanu zdrowia nadal się uśmiecha. Jest pogodną oraz bardzo inteligentną kobietą. Całe życie pracowała i nigdy nie prosiła nikogo o pomoc. Niestety ale przez obecną sytuacje ma problem z zakupem podstawowych produktów. Jak sama mówi najpierw rachunki, a co zostanie musi starczyć na cały miesiąc. Bardzo często musi wybierać czy kupić sobie jedzenie czy wykupić kolejną receptę.

 

Uczestniczymy w programach:

bezpieczne_wakacje_180_150
Skip to content