Po raz drugi przystąpiliśmy do Akcji „Szlachetna Paczka”.

Wybrana przez nas osoba, której pomagamy to 84-letnia Pani Klara.

Historia rodziny:

Od kilku lat pani Klara mieszka sama. Można rzec, jest „uwięziona” w swoim mieszkaniu i zmuszona do samotności. Kiedyś wraz z mężem uciekli od zgiełku miasta i przeprowadzili się do mniejszej miejscowości, aby żyć sobie spokojniej. Niestety kilka lat temu mąż seniorki zmarł i obecnie nic nie jest w stanie wypełnić pustki po nim. We dwoje było łatwiej, nie tylko emocjonalnie, lecz również finansowo. Jednak pani Klara nie traci nadziei, gdyż dni wypełnione są oczekiwaniem na odwiedziny najbliższych. Cieszy ją każde spotkanie z rodziną i chciałaby jak najdłużej móc obserwować rosnące wnuki.

W codziennych sprawach typu zakupy czy gotowanie pomaga seniorce opiekunka. Pani Klara lubi rozwiązywać krzyżówki. Brakuje jej tylko życzliwych osób do rozmowy. Widać, że bardzo tęskni za rodziną. Seniorka obecnie utrzymuje się z emerytury, która wynosi 2604 zł. Po odliczeniu kosztów za mieszkanie i leczenie w kwocie 1862 zł, pozostaje 742 zł na miesiąc.

 Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

1. Żywność.

2. Środki czystości.

3. Maszynka do mielenia.

Maszynka ułatwi przygotowanie posiłków, z uwagi na różne schorzenia kobiety ważne jest utrzymywanie zbilansowanej zdrowej diety.

Jak się organizujemy?

Artykuły dedykowane p. Klarze podzieliliśmy na wszystkie oddziały w szkole. Młodsze klasy odpowiedzialne są za artykuły spożywcze i środki czystości, starsze klasy organizują zakup odzieży, sprzętu AGD (mikser do ciasta, maszynka do mielenia ręczna, wyciskarka do warzyw i owoców), a nauczyciele zakup niespodzianki dla p. Klary.

Każda klasa otrzymała listę rzeczy, które można przynosić do szkoły, do opiekunów Szkolnego Koła Wolontariatu (do sali 32, 23 lub 25).

Paczki dla p. Klary kompletujemy do czwartku 14.12, gdyż muszą być przygotowane do piątku 15.12.2023 r.

Akcja jest dobrowolna, zatem zwracamy się do osób, którzy chcą i mogą wspomóc potrzebujących. Za wszystkie hojne dary – dziękujemy!!!

Świat potrzebuje więcej Świętych Mikołajów!!!

Szkolne Koło Wolontariatu przy SP3

Ewa Gromulska, Magdalena Gocalińska, Ewa Makurat