"Szkoła do hymnu"

„Szkoła do hymnu”

11 listopada 2018 roku  wspólnie świętowaliśmy 100-lecie Odzyskania Niepodległości. Polskie szkoły w kraju i za granicą wzięły udział w akcji bicia „Rekordu dla Niepodległej”, którą ogłosiła Minister Edukacji Narodowej wraz z Radą Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej. O wyznaczonej godzinie – 11.11 wspólnie śpiewaliśmy  cztery zwrotki hymnu narodowego.

Również w tym roku szkolnym Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży zapraszają szkoły, przedszkola, placówki oświatowe, a także szkoły polonijne do włączenia się w akcję „Szkoła do hymnu” i odśpiewania 4-zwrotkowego hymnu narodowego w piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11. Hymn zostanie odśpiewany podobnie jak w ubiegłym roku na korytarzach naszej szkoły.

Przedsięwzięcie to jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą.

Uczestniczymy w programach:

bezpieczne_wakacje_180_150