Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Dnia 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

W tym dniu króluje kolor niebieski, który daje osobom z autyzmem i ich rodzinom nadzieję na lepsze jutro.

Szkolne Koło Wolontariatu zaprosiło całą społeczność szkolną do wyrażenia swojej solidarności dla ludzi dotkniętych autyzmem do ubrania się w dniu 28 marca na niebiesko. Ponadto uczniowie podczas wykonywania plakatu o tematyce autyzmu  omawiali problem dzieci nim dotkniętych.

W tym dniu mieliśmy przyjemność gościć Ambasadora Drużyny Niebieskich Bohaterów  Stowarzyszenia „Niebieski Skarb” z Lęborka -Konrada oraz panią Emilię Wolską – wiceprezesa Stowarzyszenia na ręce której został przekazany symboliczny „Dowód wpłaty” na terapię podopiecznych.

Uczestniczymy w programach:

bezpieczne_wakacje_180_150