26 października pięcioro uczniów naszej szkoły w ramach Wielkiego Maratonu Czytelniczego uczestniczyło w spotkaniu ze szwedzkim pisarzem i ilustratorem Jakobem Wegeliusem. Odbyło się ono w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku, a niezmiernie ciekawie poprowadziła je tłumaczka jego książek na język polski, Pani Agnieszka Stróżyk. Do tej pory Wydawnictwo Zakamarki zaproponowało polskiemu odbiorcy trzy jego utwory: „Legenda Sally Jones”, „Małpa mordercy” i „Esperanza”.

Nietypowe jest to, iż pisarz sam ilustruje swoje historie i niejednokrotnie obraz przekazuje ukryte znaczenia słowa pisanego. Twórca nawet stwierdził, iż zaczyna od pisania historii, gdyż jest to według niego najcięższe zadanie, a ilustrowanie zostawia sobie, jako największą przyjemność, na koniec.

Na miejscu można było kupić książki Pana Wegeliusa jak i otrzymać autograf pisarza.