W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji przypadającego na dzień 16 listopada uczniowie klas I– III uczestniczyli w zajęciach na temat „Co to znaczy być tolerancyjnym?

Celem zajęć tego dnia było uświadomienie uczniom, że każdy z nas jest inny, ale wszyscy mamy podobne marzenia, zainteresowania, potrzebujemy przyjaciół, miłości, szacunku, akceptacji. To bardzo ważne, aby takie wartości móc przekazywać innym, starszym i młodszym, chłopcom i dziewczynkom, zdrowym i niepełnosprawnym. Ideą było zachęcenie uczniów, aby w ich życiu tolerancja zagościła i towarzyszyła każdego dnia. Znaczenie omawianego tematu uczniowie „przypieczętowali” dłonią na „Drzewku tolerancji”

Pamiętajmy – TOLERANCJA to szacunek dla wolności innych ludzi, ich myśli i opinii oraz sposobu życia. Szanujmy się nawzajem.

Opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego