1. października, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, uczniowie zaangażowani w pracę Samorządu Uczniowskiego przygotowali uroczysty apel, który był prezentem od nich dla wszystkich pracowników szkoły. Byli autorami scenariusza, dekoracji, laurek, złotych medali wytłoczonych na szkolnej drukarce 3D, prowadzącymi uroczystość, jak również osobami występującymi. Wręczyli też Paniom Dyrektor Oskary na czerwonym dywanie, a wszystkim zadedykowali piosenkę, której słowa napisała W. Szymborska o jakże wymownym tytule „Nic dwa razy”.

Mottem wydarzenia było skromne słowo „Dziękujemy!”. Szczególnie jednak podziękowali swoim pedagogom, wcielając się w ich role i prowadząc zajęcia, a nawet wykonując pracę dyrektor szkoły, pani sekretarz czy pań sprzątających!

Pani Dyrektor Mariola Małecka podziękowała również wyróżniającym się nauczycielom, wręczając im Nagrody Dyrektora Szkoły.