Życzenia na wakacje!

Drodzy Uczniowie, Szanowni Nauczyciele i Pracownicy Szkoły, Kochani Rodzice!

Kolejny rok szkolny pełen wyzwań, intensywnej pracy, ale i wspólnych sukcesów dobiegł końca. Pragnę z całego serca podziękować Wam wszystkim za ten czas – za Wasz trud, zaangażowanie, cierpliwość i serce, które każdego dnia wkładaliście w życie naszej szkolnej społeczności.

☀️ Drodzy Uczniowie:

Gratuluję Wam wszystkich mniejszych i większych sukcesów. Przez ostatnie miesiące udowodniliście, że potraficie góry przenosić! Teraz nadszedł czas na zasłużoną nagrodę. Życzę Wam, aby te wakacje były pełne słońca, niesamowitych przygód i beztroskiej zabawy. Odkrywajcie nowe pasje, zawierajcie piękne przyjaźnie i przede wszystkim – odpoczywajcie bezpiecznie, by we wrześniu wrócić z nową energią i uśmiechem na twarzy.

🍎 Szanowni Nauczyciele i Pracownicy Szkoły:

Dziękuję za Waszą pasję, codzienny profesjonalizm, wyrozumiałość i wsparcie, którym otaczaliście naszych uczniów. Jesteście filarem tej szkoły. Życzę Wam, aby nadchodzące tygodnie były czasem prawdziwego wytchnienia od codziennych obowiązków. Niech ten urlop przyniesie Wam spokój, zdrowie oraz przestrzeń do regeneracji sił i ładowania wewnętrznych akumulatorów.

🤝 Drodzy Rodzice:

Dziękuję za nieocenioną współpracę, zaufanie, jakim nas obdarzyliście, oraz za nieustanne wspieranie swoich dzieci w ich edukacyjnej drodze. Wasza obecność i zaangażowanie są dla nas ogromnym oparciem. Życzę Państwu spokojnego czasu spędzonego w rodzinnym gronie, udanych urlopów i wielu powodów do dumy ze swoich pociech.

Niech te wakacje będą dla nas wszystkich bezpieczne, radosne i niezapomniane!

Do zobaczenia we wrześniu!

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Mariola Małecka

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Lęborku

Czytaj więcej

Pożegnanie klas ósmych…

Czytaj więcej

Ogłoszenie wyników naborów do klas pierwszych na rok szkolny 2026/2027

Informujemy, że lista uczniów przyjętych do klas pierwszych na roksz szkolny 2026/2027 zostanie wywieszona o godz. 12:00 w dniu 26.06.2026 r. na drzwiach wejściowych do szkoły.

Jeżeli dziecko przyjęte posiada orzeczenie lub opinię Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Lęborku, bardzo prosimy o pilne poinformowanie o tym szkoły.

Rodziców uczniów, którzy znajdą się na liście prosimy o wypełnie druku „Potwierdzenie woli przyjęcia” i złożenie go do sekretariatu do 1 lipca 2026.

Ponadto informujemy, że można już składać wnioski o zapisy dziecka do świetlicy szkolnej.

Czytaj więcej

Zapisy do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2026/2027

Drodzy rodzice!

Rozpoczynamy nabór do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2026/2027, który potrwa do 24.08.2026 roku. 

Przypominamy, że stosowne dokumenty należy składać co roku – nawet, jeśli dziecko już uczęszczało w poprzednim roku szkolnym do świetlicy. Prosimy o składanie wypełnionych wniosków zgodnie z podanym terminem. Karta zapisu znajduje się na stronie internetowej szkoły. Do karty zgłoszenia proszę dołączyć zaświadczenie o zatrudnieniu obojga rodziców.

Z poważaniem, Emilia Polska

Czytaj więcej

Outdoor Learning na lekcji języka angielskiego w klasie I

W ramach projektu „Edukacyjna Odyseja” realizowanego w programie Erasmus+, uczniowie klasy I uczestniczyli w lekcji języka angielskiego przeprowadzonej w formule Outdoor Learning. Zajęcia odbyły się na świeżym powietrzu, co stworzyło doskonałe warunki do nauki poprzez ruch, zabawę i bezpośrednie doświadczenie.

Podczas lekcji dzieci utrwalały słownictwo oraz zwroty w języku angielskim, biorąc udział w różnorodnych grach i aktywnościach ruchowych. Dużą popularnością cieszyła się zabawa „Simon Says”, dzięki której uczniowie ćwiczyli rozumienie poleceń i reagowanie na komunikaty w języku angielskim. Nie zabrakło również zabaw integracyjnych, gier zespołowych oraz ćwiczeń rozwijających umiejętność komunikowania się w języku obcym.

Nauka poza salą lekcyjną pozwoliła dzieciom aktywnie uczestniczyć w zajęciach, rozwijać kompetencje językowe oraz doskonalić współpracę w grupie. Lekcja była doskonałym przykładem wykorzystania nowoczesnych metod nauczania, które łączą edukację z aktywnością fizyczną i dobrą zabawą.

Projekt „Edukacyjna Odyseja” realizowany w ramach programu Erasmus+ jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Czytaj więcej

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2026

W tym roku szkolnym sukcesami w Międzynarodowym Konkursie „KANGUR MATEMARYCZNY 2026″mogą pochwalić się Michalina Moczyńska, klasa 3b, która uzyskała znaczący wynik w skali kraju i otrzymała nagrodę za „bardzo dobry wynik” w kategorii Maluch oraz w tej samej kategorii Oliwia Penk, klasa 3b, która otrzymała wyróżnienie za uzyskany wynik.

W kategorii Żaczek wyróżnienie otrzymała Nikola Formela, klasa 2b, a w kategorii Kadet wyróżnienie otrzymali Patrycja Szymichowska, klasa 7m i Mateusz Gorecki, klasa b.

Gratulujemy i życzymy dalszych matematycznych sukcesów!

Czytaj więcej

Klasa IIIA – To My – fajne dzieciaki!

Podczas ostatnich zajęć uczniowie klasy IIIA przygotowali wesołe i kolorowe plakaty. To my – fajne dzieciaki, które właśnie kończą trzecią klasę. Była to okazja do wspomnień i podsumowania wspólnie spędzonych lat. Przygotowanie dzieł stało się symbolicznym zakończeniem ważnego etapu nauki. Czekamy na nowe przygody w klasie czwartej.

                                                                                                                                             Opiekun artystyczny:

                                                                                                                                                  Celina Skibicka

Czytaj więcej

Zajęcia ,,Przygoda z historią”

W dniu 18 czerwca 2026 r zakończyliśmy zajęcia ,,Przygoda z historią”. Przy słodkościach wspominaliśmy

wspólnie spędzone chwile, opowiadaliśmy czego się nauczyliśmy  i jakie spotkały nas fascynujące 

przygody. 

Czytaj więcej

Ogromny sukces Huberta Gronowskiego z kl. 7m w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Przyroda w kolorach”

Z dumą i wielką radością informujemy, że Hubert Gronowski, uczeń klasy 7m, odniósł międzynarodowy sukces artystyczny!

Hubert został laureatem III miejsca prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Przyroda w kolorach 2026” w kategorii Fotografia.

​Jego wyjątkowe spojrzenie na otaczający nas świat, wrażliwość na piękno natury oraz kunszt fotograficzny zyskały uznanie w oczach międzynarodowego jury. To ogromne wyróżnienie, biorąc pod uwagę poziom oraz liczbę prac nadsyłanych na ten konkurs z całego świata.

​Hubertowi serdecznie gratulujemy tak wspaniałego sukcesu i życzymy niesłabnącej pasji, kolejnych genialnych kadrów oraz dalszych sukcesów na arenie międzynarodowej! Jesteśmy dumni, że reprezentujesz naszą szkołę.

Opiekun – Anna Piekarczyk

Czytaj więcej

Sukces fotograficzny Huberta z klasy 7M!

Z radością informujemy, że praca fotograficzna Huberta Gronowskiego z klasy 7M odniosła sukces na szczeblu krajowym! Fotografia Huberta została doceniona przez jury i zakwalifikowała się do prezentacji online w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Autoportret”.

​To świetne wyróżnienie i dowód na ogromną wrażliwość artystyczną oraz talent naszego ucznia.

​Serdecznie gratulujemy Hubertowi i życzymy powodzenia w kolejnych kreatywnych wyzwaniach! Zachęcamy całą społeczność szkolną do śledzenia wystawy online i podziwiania wyróżnionej pracy na https://www.facebook.com/mdkkopernik.

Opiekun – Anna Piekarczyk

Czytaj więcej
Skip to content