25 kwietnia 2024 r. klasy drugie pojechały na wycieczkę do Krępkowic na ścieżkę dydaktyczno-przyrodniczą. Celem wycieczki do lasu było przybliżenie środowiska przyrodniczego w lesie oraz obserwacja pomnika przyrody i jego ochrona. Przed wejściem do lasu zostaliśmy przywitani sygnałem myśliwskim „Powitanie” granym przez pana leśniczego. Przypomnieliśmy sobie również jak należy zachować się w lesie, by nie ucierpiała przyroda. Odbyliśmy długi spacer przez las i słuchaliśmy ciekawych informacji przekazywanych przez leśników z Nadleśnictwa Cewice. Poznaliśmy gatunki drzew rosnących w lesie, warstwową budowę lasu, ciekawostki o życiu zwierząt i roślin. Widzieliśmy Pomnik Przyrody „Dąb Świętopełk”, którego wiek szacuje się na ponad 630 – 700 lat. Następnie nad jeziorem Brody mieliśmy odpoczynek i ognisko z kiełbaskami. Wyjazd do lasu zaliczamy do udanych. Dopisała nam pogoda i humory. Uśmiechnięci i pełni wiedzy o lesie wróciliśmy do szkoły.