18 września klasa I b miała okazję spotkać się z autorką książki ,,Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek’’, z Panią Justyną Bednarek. Spotkanie odbyło się w Bibliotece Miejskiej w Lęborku. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek z życia autorki tj. jak pewna zagubiona skarpetka natchnęła pisarkę do stworzenia skarpetkowych historii i że w każdej opowieści znajduje się ziarenko prawdy. Autorka pokazała dzieciom pacynki wykonane na wzór skarpetek z książki, natomiast dzieci musiały powiedzieć jaka przygoda spotkała konkretną skarpetkę. Podczas warsztatów uczniowie pod okiem Pani Justyny Bednarek sami stworzyli własne skarpetkowe ludki. Spotkanie zakończyło się wpisaniem dedykacji i autografów do książek przyniesionych przez uczniów.