W dniu 22.03.2024r. w naszej szkole odbyło się spotkanie klas I-III z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji, asp. szt. M. Zielke i mł. asp. M. Bąciaszek w związku z wzięciem udziału w projekcie edukacyjnym „Uczę się bezpieczeństwa na drogach Pomorza”.

Cel spotkania:

1. Kształtowanie świadomości na temat prawidłowych zachowań wpływających na zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

2. Propagowanie używania elementów odblaskowych.

3. Aktywizacja dzieci w zakresie poszukiwania informacji dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W ramach programu dzieci otrzymały elementy odblaskowe, by zapewnić im większe bezpieczeństwo podczas przemieszczania się.

Projekt przygotowany został przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

W związku z tym projektem Komenda Głowna Policji w Gdańsku ogłosiła konkurs plastyczny dla klas I-III na przygotowanie projektu elementu odblaskowego. Składanie prac trwa do 10 kwietnia br. do swoich wychowawców. Każdy wychowawca został zaznajomiony z regulaminem konkursu.