Już po raz kolejny, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lęborku oraz Burmistrz Miasta Lęborka,  w ramach akcji Światowego Dnia Rzucenia Palenia, który obchodzony jest 16 listopada, ogłosił dla uczniów szkół podstawowych konkurs plastyczny: „Nie pal przy mnie, proszę”. Do konkursu zgłoszono ponad 250 prac, z czego nagrodzono i wyróżniono 30.

Miło nam poinformować, iż nasi uczniowie przystąpili do konkursu i zostali docenieni przez jury:

II MIEJSCE – HUBERT GRONOWSKI kl.5m

III MIEJSCE –  LENA CYBULSKA kl. 5a

WYRÓŻNIENIA  otrzymali:

Michalina Moczyńska kl.1b

Michał Mruk kl. 5m

Liliana Pietruszyńska kl. 5m

Aleksandra Murawska kl.5m

Solomiia Dorosch kl.6b

Opiekunowie artystyczni: Marzena Sadura, Anna Piekarczyk

 

Celem konkursu było uświadomienie uczniom, że palenie tytoniu oraz e-papierosów jest szkodliwe dla zdrowia, uwrażliwienie ich na szkodliwość dymu papierosowego związaną z biernym paleniem, wykształcenie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy inne osoby przy nich palą jak również kreowanie wizerunku młodego człowieka, który nie pali papierosów tradycyjnych oraz papierosów elektronicznych.

Serdecznie dziękuję uczniom za udział w konkursie, a także ich opiekunom za podjęcie trudu przygotowania uczniów do konkursu.

Koordynator konkursu: Justyna Klinkosz – Pujsza