Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu przy naszej szkole wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy zbierając datki do puszek stacjonarnych już od grudnia 2023 roku.

W dniu 32 Finału WOŚP, tj.28 stycznia 2024 roku, 12 uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w zbiórce pieniędzy na ulicach miasta Lęborka do 10 puszek indywidualnych WOŚP. Byli to: Martyna Tolas (kl.8a), Iga Pujsza, Lidia Goitowska, Maja Studniarz (kl. 7a), Jan Bizewski, Kalina Gołębiewska, Patrick Kelly, Milena Wolska (kl. 6c), Marcel Pujsza (kl. 5m), Mikołaj Chodakiwskij, Maria Mężyńska, Lena Piwka (kl. 4s). Do puszek indywidualnych kwestował również opiekun p. Ewa Gromulska. Do wspólnej kwesty dołączyła do nas  p. Małgorzata Sadowska wraz z wnukiem Maksiem, którzy powiększyli kwotę SKW o  prawie 3 tys. zł.

Słoneczna pogoda sprzyjała i zachęcała mieszkańców Lęborka do wspierania 32 Finału WOŚP pod nazwą „PŁUCA PO PANDEM. Gramy dla dzieci i dorosłych!”, a sztab lęborski wspomógł zmarzniętych kwestujących gorącą grochówką i słodką bułką.

Efektem starań Szkolnego Klubu Wolontariatu przy SP3 była zebrana kwota w wysokości 4 386,56 zł do trzech puszek stacjonarnych oraz 7 703,26 zł do puszek stacjonarnych i indywidualnych. Łącznie 12 089,82 zł.

SKW uruchomiła również e-skarbonkę, do której dorzucali się uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy oraz przyjaciele Szkoły Podstawowej nr 3 w Lęborku. Kwota zebrana na e-skarbonce to 484 zł.

Łącznie na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w 2024 roku wszyscy razem zebraliśmy 12 573,82 zł.

Ogromne podziękowania dla wszystkich Darczyńców i Wolontariuszy!!!

Za rok gramy dalej! SIEMA!