Nasza szkoła przystąpiła w tym roku do programu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, w Programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 realizowanego na zasadach Programu Erasmus+. Jedną z destynacji nauczycieli są Włochy. W celu bliższego poznania tego kraju klasa 7a realizuje projekt ,,Italodisco’’. Uczniowie wyszukują wiadomości na temat kultury, zabytków, kulinariów, położenia geograficznego, podstawowego słownictwa itp. Wykonują plakaty, które później zaprezentują w języku niemieckim i języku włoskim. Opiekunami projektu są: Katarzyna Stenka, Beata Czekirda i Anna Liszniańska.