Szkolna Pracownia Innowacji „Kółko Krzyżyk” rozpoczęła pracę nad nowym projektem „Być jak Leonardo” pod opieką pani Weroniki Kubisiak. Inspiracją do tego przedsięwzięcia był udział pani Weroniki w metodycznym szkoleniu we Florencji, które odbyło się w ramach projektu „I like – uczymy z TIK i CLIL”, realizowanego w ramach programu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej”.

W ubiegłym tygodniu zaplanowaliśmy nasze działania, a podczas ostatnich zajęć uczniowie budowali maszyny inspirowane rysunkami, pomysłami i osiągnięciami Leonarda da Vinci. Na lekcjach języka angielskiego poznawaliśmy fascynujące szczegóły z życia tego renesansowego geniusza. Projekt będzie kontynuowany do końca pierwszego semestru.

Kółko Krzyżyk