Oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki odbyło się w naszej szkole na przełomie września i października. Dnia 30 września w bibliotece gościliśmy dzieci z klasy I b wraz z wychowawczynią Panią Anną Liszniańską, natomiast 1 października przybyli uczniowie klasy I a z wychowawczynią Panią Agnieszką Okuszko-Pokojską.

W programie spotkania nie zabrakło: uroczystego pasowania na czytelnika, wręczania dyplomów i pamiątkowych odznak oraz głośnego czytania. Dzieci zostały zapoznane z ofertą naszej biblioteki skierowaną do najmłodszych oraz regulaminem. Jednak głównym celem spotkania było ukazanie wypożyczalni książek jako miejsca przyjaznego i bezpiecznego, które warto często odwiedzać, by zabrać do domu wartościową pozycję z księgozbioru.

Przed naszymi pierwszakami jeszcze wiele lat nauki. Miejmy nadzieję, że uda im się odnaleźć swój ulubiony gatunek literacki, a wśród bohaterów książek autorytety i mądrych przyjaciół. Powodzenia!

Sławomir M. Wróblewski /-/

bibliotekarz szkolny SP3