Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo, która już od 13 lat odbywa się pod patronatem Pary Prezydenckiej RP. W tym roku Polaków na całym świecie połączyła lektura „Kordiana” Juliusza Słowackiego. Na zaproszenie głowy państwa odpowiedziała również społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 im. Olimpijczyków Polskich w Lęborku.

W piątek 6 września w siedzibie szkoły lekturę czytali zainteresowani uczniowie z klasy IV b oraz VII c. Młodzież odczytała na głos wybrane fragmenty dramatu, m.in. bajkę „O Janku, co psom szył buty”, którą doświadczony sługa Grzegorz opowiedział kilkunastoletniemu bohaterowi tytułowemu. Fragment jest przystępny i posiada walor dydaktyczny, więc jego odczytanie sprawiło intelektualną przyjemność naszej młodzieży.

Szkolną akcję zrealizowano dzięki współpracy biblioteki szkolnej z polonistkami: Panią Renatą Holender oraz Panią Aleksandrą Kaufmann i naszą młodzieżą, która miała okazję sprawdzić się zarówno w roli lektorów jak i słuchaczy.

Sławomir M. Wróblewski

Bibliotekarz SP3