W dniach 1 i 2 listopada 2024 roku wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lęborku kwestowali na rzecz Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego na lęborskim cmentarzu.
Warning: Undefined array key "file" in /home/virtualki/243646/wp-includes/media.php on line 1749
Szanowni Dyrektorzy, Szanowni Nauczyciele,
Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w konferencji pt. „Open Your Eyes – Fundusze unijne jako narzędzie zmiany w edukacji”, która odbędzie się 14 listopada 2024 r. w godzinach 10:00-13:00 w Szkole Podstawowej nr 3 im. Olimpijczyków Polskich w Lęborku.
Ponadto jest nam miło poinformować, że Burmistrz Miasta Lęborka objął honorowym patronatem naszą konferencję!
Konferencja skierowana jest do dyrektorów oraz nauczycieli szkół i poświęcona będzie tematowi wykorzystania funduszy unijnych jako kluczowego narzędzia wspierającego innowacyjne projekty edukacyjne. Przedstawimy Państwu przykłady najlepszych praktyk, które umożliwiają wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań w polskich szkołach.
Wydarzenie to jest częścią działań realizowanych w ramach projektu mobilności nauczycielskiej „I like – uczymy z TIK i CLIL”, który przeprowadziliśmy w naszej szkole w ramach programu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, Program Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, na zasadach Erasmus+. Projekt ten umożliwił naszym nauczycielom zdobycie cennych doświadczeń i rozwój kompetencji w zakresie innowacyjnych metod nauczania, takich jak technologie informacyjno-komunikacyjne (TIK) oraz zintegrowane kształcenie przedmiotowo-językowe (CLIL).
W programie konferencji przewidziane są także wystąpienia zaproszonych prelegentów z innych szkół, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami w realizacji projektów współfinansowanych ze środków unijnych, co stworzy możliwość wymiany wiedzy oraz inspiracji do dalszego działania.
W trakcie konferencji przewidziana jest przerwa na lunch oraz poczęstunek, co stworzy dodatkową okazję do rozmów i nawiązywania kontaktów zawodowych.
W celu potwierdzenia swojego udziału, prosimy o wypełnienie ankiety rejestracyjnej dostępnej pod linkiem [formularz w Forms]. Uzupełnienie ankiety umożliwi nam lepszą organizację wydarzenia oraz dostosowanie liczby miejsc.
Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Państwa obecność będzie dla nas zaszczytem i niepowtarzalną okazją do wspólnej refleksji nad przyszłością edukacji.
Program konferencji:
10:00 – 11:00:
Jarosław Litwin – Burmistrz Miasta Lęborka
Mariola Małecka – Szkoła Podstawowa nr 3 w Lęborku – „Nowa jakość edukacji”
Łucja Gąsik-Rachubińska –Centrum Innowacji Programu Erasmus+ InnHUB Gdańsk – „Erasmus+ od pomysłu do projektu”
Katarzyna Stenka, Agnieszka Okuszko-Pokojska, Natalia Zając-Wołocznik – Szkoła Podstawowa nr 3 w Lęborku – „I LIKE-uczymy z TIK i CLIL – mobilność kadry nauczycielskiej”
11:00 – 11:30 – lunch
11:30 – 12:30:
Ewa Magott i Katarzyna Kurzydło – Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Lęborku – „Akredytacja Erasmus+ w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Lęborku 2021-2026”
Tomasz Tutak – II Liceum Ogólnokształcące w Lęborku – „Dobre praktyki przygotowania szkoły do udziału w projektach międzynarodowych, przygotowanie i zakładane cele”
Alina Kotkiewicz – Zespół Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu w Lęborku – „Zagraniczna mobilność uczniów i nauczycieli ZSGŻiA w Lęborku w ramach programu Erasmus+”
W dniach 21-25 października w naszej szkole odbyła się wyjątkowa akcja pt.„Tydzień Uczniowskiej SuperMocy”. W ramach obchodów uczniowie i uczennice w przeróżnych formach poznawali swoje Moce! Celem tej akcji było: lepsze poznanie siebie, uświadomienie uczniom ich mocnych stron, budowanie poczucia własnej wartości, wzmacnianie własnego pozytywnego wizerunku oraz integracja. W ramach zajęć uczniowie wspólnie stworzyli m.in. skrzydła mocy, drzewo talentów oraz nadali magiczne moce swoim imionom. Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji!
Kolejny rok z rzędu nasza szkoła wzięła udział w akcji ,,Przerwa na czytanie”. Klasom 1-3 na lekcjach książki czytały uczennice z Samorządu Uczniowskiego, natomiast dla klas 4-8 i pracowników szkoły rozstawione zostały specjalne stanowiska, na których mogli zapoznać się oni z ciekawymi książkami. Dużo uczniów tego dnia przyszło przebranych za postacie z bajek lub baśni.
W dniach 17-24 października uczniowie klas drugich uczestniczyli w Ogólnopolskim Programie „Kodowanie na dywanie” organizowanym w ramach tegorocznego Code Week.
Inicjatywa miała na celu rozwijanie u dzieci umiejętności logicznego myślenia, współpracy, oraz wprowadzenie podstaw programowania poprzez zabawę.
W trakcie Code Week zrealizowaliśmy szereg wyzwań, które miały różnorodne formy aktywności związane z kodowaniem online i offline.
Realizacja wyzwań w ramach Code Week wzbudziła w dzieciach dużą ciekawość oraz zainteresowanie tematyką kodowania. Dzięki zabawie uczestnicy rozwijali myślenie logiczne, precyzję oraz umiejętności społeczne, takie jak praca w grupie i rozwiązywanie problemów.
Tegoroczny Code Week był dla nas wyjątkowym wydarzeniem, pełnym kreatywności i radości. Mamy nadzieję, że zainteresowanie dzieci programowaniem przerodzi się w dalszą chęć rozwijania tych umiejętności w przyszłości.
W tym roku do akcji Europejskiego Tygodnia Kodowania włączyły się klasy pierwsze.