Szanowni Dyrektorzy, Szanowni Nauczyciele,

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w konferencji pt. „Open Your Eyes – Fundusze unijne jako narzędzie zmiany w edukacji”, która odbędzie się 14 listopada 2024 r. w godzinach 10:00-13:00 w Szkole Podstawowej nr 3 im. Olimpijczyków Polskich w Lęborku.

Konferencja skierowana jest do dyrektorów oraz nauczycieli szkół i poświęcona będzie tematowi wykorzystania funduszy unijnych jako kluczowego narzędzia wspierającego innowacyjne projekty edukacyjne. Przedstawimy Państwu przykłady najlepszych praktyk, które umożliwiają wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań w polskich szkołach.

Wydarzenie to jest częścią działań realizowanych w ramach projektu mobilności nauczycielskiej „I like – uczymy z TIK i CLIL”, który przeprowadziliśmy w naszej szkole w ramach programu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, Program Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, na zasadach Erasmus+. Projekt ten umożliwił naszym nauczycielom zdobycie cennych doświadczeń i rozwój kompetencji w zakresie innowacyjnych metod nauczania, takich jak technologie informacyjno-komunikacyjne (TIK) oraz zintegrowane kształcenie przedmiotowo-językowe (CLIL).

W programie konferencji przewidziane są także wystąpienia zaproszonych prelegentów z innych szkół, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami w realizacji projektów współfinansowanych ze środków unijnych, co stworzy możliwość wymiany wiedzy oraz inspiracji do dalszego działania.

W trakcie konferencji przewidziana jest przerwa na lunch oraz poczęstunek, co stworzy dodatkową okazję do rozmów i nawiązywania kontaktów zawodowych.

W celu potwierdzenia swojego udziału, prosimy o wypełnienie ankiety rejestracyjnej do 04.11.2024 r., dostępnej pod linkiem [formularz w Forms]. Uzupełnienie ankiety umożliwi nam lepszą organizację wydarzenia oraz dostosowanie liczby miejsc.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Państwa obecność będzie dla nas zaszczytem i niepowtarzalną okazją do wspólnej refleksji nad przyszłością edukacji.

Program konferencji:

10:00 – 11:00:

1. Jarosław Litwin – Burmistrz Miasta Lęborka
  2. Mariola Małecka – Szkoła Podstawowa nr 3 w Lęborku – „Nowa jakość edukacji”
  3. Łucja Gąsik-Rachubińska –Centrum Innowacji Programu Erasmus+ InnHUB  Gdańsk – „Erasmus+ od pomysłu do projektu”
  4. Katarzyna Stenka, Agnieszka Okuszko-Pokojska, Natalia Zając-Wołocznik – Szkoła Podstawowa nr 3 w Lęborku – „I LIKE-uczymy z TIK i CLIL – mobilność kadry nauczycielskiej”

11:00 – 11:30 – lunch

11:30 – 12:30:

1. Ewa Magott i Katarzyna Kurzydło – Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Lęborku – „Akredytacja Erasmus+ w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Lęborku 2021-2026”
  2. Tomasz Tutak – II Liceum Ogólnokształcące w Lęborku – „Dobre praktyki przygotowania szkoły do udziału w projektach międzynarodowych, przygotowanie i zakładane cele”
  3. Alina Kotkiewicz – Zespół Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu w Lęborku – „Zagraniczna mobilność uczniów i nauczycieli ZSGŻiA w Lęborku w ramach programu Erasmus+”

12:30 – 13:00 – pytania i dyskusja