Nasza szkoła wzięła udział w programie MEiN  pn. „Laboratoria Przyszłości”. Celem tego programu jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu nasza szkoła otrzymała  od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży  w wysokości 159 900 zł.

Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności przez uczniów.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli naszym uczniom rozwijać swoje zainteresowania w ramach różnych zajęć edukacyjnych, w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Dzięki dofinansowaniu nasza szkoła zakupiła m.in.:

• 2 drukarki 3D wraz z całym osprzętem (laptopy, skanery, filamenty);
  • 8 sztuk okularów VR
  • 4 drony z osprzętem (lądowisko, klatki na drony)
  • 2 stacje lutownicze
  • meble do pracowni chemiczno-fizycznej (stół techniczny, szafa metalowa, szafka ze zlewozmywakiem)