W ramach współpracy z Biblioteką Pedagogiczną, dnia 19 marca 2024r. klasy I-III spotkały się z aktorem Teatru Lalki „Tęcza” ze Słupska panem Maciejem Gierłowskim, który reżyserował spektakl teatralny „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”.

Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pracą aktora, wyjaśnienie pojęć związanych z teatrem lalki, pokazanie uczniom na czym polega animacja, czyli ożywienie lalek. Podczas warsztatów aktor zdradził dzieciom tajniki szkoły lalkarskiej, pokazywał i uczył animacji kukłą, pacynką, mappetem. Artysta przyniósł różne lalki teatralne, dzieci miały możliwość dotknąć i ożywić prawdziwą lalkę, a nawet zagrać nią. W czasie warsztatów dzieci poznały sposoby na wyrażanie aktorskich emocji, pracowały nad dykcją oraz poznały techniki oddechowe. Z ciekawością słuchały i oglądały to, co pokazywał i opowiadał aktor, brały też czynny udział w ćwiczeniach animacji. W czasie zajęć dzieci były bardzo otwarte, śmiałe, kreatywne i pełne pomysłów. Chętnie zaangażował się w tworzenie krótkiego występu teatralnego.

Było zabawnie i wspaniale. Bardzo dziękujemy!