20 października uczniowie klas 6 i klasy 4s uczestniczyli w wycieczce do Teatru „Tęcza” w Słupsku, gdzie mieli przyjemność obejrzeć adaptację teatralną powieści Michaela Ende „Niekończąca się historia”. Jest to opowieść, w której jedenastoletni Bastian żyje w świecie książek, starając się zapomnieć o szkolnych prześladowcach. Pewnego dnia kradnie z antykwariatu „Niekończącą się historię” i zatapia się w lekturze. Baśniowy świat Fantazjany pochłania go bez reszty. Magicznej krainie grozi zagłada, a ku swojemu zdumieniu Bastian przekonuje się, że tylko on może ją uratować i uzdrowić Dziecięcą Cesarzową.

Uczniowie z zapartym tchem kibicowali Bastianowi, podpowiadając bohaterom, jak powinni postąpić.

Po spektaklu mogli również wyrazić swoje odczucia w rozmowie z pracownikiem teatru.