Do konkursu ortograficznego przystąpiło 7 uczniów klas trzecich. Celem konkursu było promowanie idei wspólnej dbałości o język polski oraz motywowanie uczniów do nawyku pracy nad poprawnością ortograficzną.  Konkurs polegał na napisaniu dyktand. Pierwsze dyktando było zatytułowane „Śnieżna zamieć”a drugie  „Moje własne zoo”. Uczniowie musieli wykazać się szeroką wiedzą ortograficzną, znajomością zasad pisowni i umiejętnością ich zastosowania w praktyce.
Zwycięzcami  konkursu ortograficznego zostali:

I miejsce – Maria Sirocka  kl. 3b
II miejsce – Tomasz Butowski  , kl. 3a
III miejsce – Mateusz Gniba kl. 3a

Marysia otrzymała najwyższy wynik i zakwalifikowała się do finału XI Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego, który odbędzie się  w dniu 9 maja  2024roku w  Szkole Podstawowej w Gościcinie.

Marysi  życzymy dalszych sukcesów. TRZYMAMY KCIUKI!!

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, należą im się ogromne brawa.

Organizatorki:

Marzena Sadura,