Przystąpiliśmy do czwartej edycji zabawy czytelniczej „Biblioteka Go!” organizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lęborku pod patronatem Burmistrza Miasta Lęborka oraz Starosty Powiatu Lęborskiego. Hasłem tegorocznej odsłony jest „Zielony szlak”, co bezpośrednio wiąże się z celem zabawy, jakim jest przybliżenie młodym czytelnikom życia lasu i jego mieszkańców.

Akcja skierowana jest do uczniów klas 1-3 i polega na systematycznym wypożyczaniu książek z naszej szkolnej biblioteki oraz MBP w Lęborku od października 2024 r. do 9 czerwca 2025 r. Aby wziąć udział w zabawie należy dwukrotnie wypożyczyć książkę ze szkolnego księgozbioru oraz trzykrotnie z Miejskiej Biblioteki Publicznej na każdym z trzech etapów konkursu. Za każdym razem młody czytelnik otrzyma naklejkę, którą umieści na specjalnym pasku w broszurce promocyjnej. Kupony z pięcioma naklejkami należy dostarczyć do naszej biblioteki szkolnej lub siedziby MBP w Lęborku w następujących terminach: 2 grudnia 2024 r., 24 marca 2025 r., 9 czerwca 2025 r. Po każdym z etapów nastąpi losowanie nagród-niespodzianek.

Najbardziej wytrwali, którym uda się ukończyć wszystkie trzy przewidziane etapy, uzyskają zaszczytny tytuł „Złotego Czytelnika”. Dodatkowo, zgodnie z regulaminem konkursu: „Osoby, które zebrały w ciągu trwania akcji 15 naklejek, będą miały szansę zdobycia w czerwcu 2025 r. nagród głównych – tabletów – ufundowanych przez Starostę Powiatu Lęborskiego i Burmistrza Miasta Lęborka.” Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. Czytajmy, bo warto!

Sławomir  M. Wróblewski /-/

Nauczyciel  bibliotekarz