W dniu 19 i 21 lutego 2024r uczniowie klas IV a i IV b uczestniczyli w warsztatach ,,Bezpiecznie w sieci” organizowanych przez 

Miejską Bibliotekę w Lęborku. Uczniowie zapoznali się z różnymi zagrożeniami z którymi mogą się spotkać korzystając z komputerów i telefonów. W praktyczny sposób uczyli się jak można się zabezpieczyć. Dowiedzieli się również o nowych programach i możliwościach sztucznej inteligencji. Było nie tylko ciekawie ale sympatycznie i wesoło. 

W dniu 23.02.2024r. uczniowie klas: IV a ,IV b, IV s i V a, V m uczestniczyli w ,,Żywej lekcji historii” którą przeprowadzili w naszej szkole członkowie Lęborskiego Bractwa Historycznego: Igor Kubisiak, Dawid Babij. Uczestnicy zapoznali się jak wyglądała zbroja rycerza Zakonu Krzyżackiego, rodzajami używanej broni. Zapoznali się jak wyglądało życie codzienne na zamku krzyżackim, jaką noszono odzież, jakie wykonywano prace.  Zobaczyli również w jaki sposób rycerze walczyli na polu walki. Ponadto zapoznali się z historią ziemi lęborskiej , historią Zakonu Krzyżackiego. Dzięki ciekawym pokazom uczniowie wiele się dowiedzieli ale również wspaniale się bawili.