Zadania z kropką

Zadania z kropką

Zadania z kropką w tle

 

W dniu 17 września klasa IIA, IIB oraz  świetlica szkolna  obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki – dzień kreatywnych zabaw i wiary we własne możliwości. Dzieci tego dnia wysłuchały opowiadania o kropce, która zmieniła świat małej Vashti. Uczniowie obejrzeli film o dziewczynce, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Dzieci opowiadały o swoich talentach, rysowały w kropkach rzeczy, które są dla nich najważniejsze, a także wykonały rysunki za pomocą kropek. Uczniowie klas drugich bawili się na przerwach w podchody wyszukując ukryte z elementami hasła pomarańczowe kółka. Ozdabiali kropki, by potem ożywić je w trójwymiarowej rzeczywistości. Wyodrębniali zdania zwinięte w kropkę. Przygotowywali wykropkowane trasy z kodami, które pokonywały Ozoboty. Kolorowe kropki pomagały dzieciom ćwiczyć dodawanie i odejmowanie. Zadania z kropkami sprawiły, że ten dzień upłynął nam bardzo szybko. Za rok na pewno weźmiemy udział w kolejnej edycji.

 

Celina Skibicka

Marzena Sadura

Anna Liszniańska

Uczestniczymy w programach:

bezpieczne_wakacje_180_150