Z wizytą w Szymbarku

Z wizytą w Szymbarku

18 maja uczniowie klas IIa, II b i II c  wraz wychowawcami udali się na wycieczkę krajoznawczo-edukacyjną do Szymbarku – magicznej miejscowości położonej w samym sercu Kaszub. Na początek  wędrówki udali się do karczmy, żeby z przygotowanego ciasta uformować i upiec własny chleb. Następni rozpoczęła się wędrówka … to tu dzieci zobaczyły najdłuższą deskę, stół noblisty, Dom Sybiraka i oczywiście najważniejszy punkt wycieczki – domek do góry nogami.  Nazwa domu nie jest przypadkowa. Dokładnie odzwierciedla jego konstrukcję – wszystko stoi do góry nogami, od mebli i obrazków, po doniczki w oknach. To miejsce jest symbolem dzisiejszego świata – niejednokrotnie postawionego na głowie. Uczniowie udali się także do Krainy Bajek, gdzie wysłuchali legend kaszubskich, a potem bajek. Odwiedzili chatki: Czerwonego Kapturka, Śpiącej Królewny, czy Pinokia – dobrze znanych bohaterów.

Atmosfera wyjazdu przepełniona była serdecznością i dobrym humorem. Wspólnie spędzony czas zintegrował ze sobą uczniów i stał się inspiracją do odkrywania historycznie ważnych miejsc naszej Ojczyzny.

Marzena Sadura

Celina Skibicka

Agnieszka Okuszko-Pokojska

Uczestniczymy w programach:

bezpieczne_wakacje_180_150
Skip to content