XII Międzynarodowy Konkurs Informatyczny BÓBR

BÓBR – to polska nazwa powołanego dożycia w 2004 roku na Litwie Międzynarodowego Konkursu Informatycznego oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Konkurs Bóbr jest adresowany do uczniów we wszystkich typach szkół. Nasza szkoła już od sześciu lat uczestniczy w w/w konkursie. W tym roku do konkursu przystąpiło 49 uczniów. Maksymalny wynik, jaki był możliwy do osiągnięcia to 120 punktów w kategorii Beniamin lub 75 punktów w kategorii Skrzat.

W naszej szkole najlepszy wynik osiągnęli:

W kategorii Skrzat

• Michał Gromulski 4s – 61,25pkt

W kategorii Beniamin

• Daniel Zegler – 92,25pkt

Gratulacje!!!

Koordynator i opiekun konkursu – Anna Piekarczyk

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

Zasady przyznawania punktów uczniom:

• Na start każdy uczeń otrzymywał 24 punkty (lub 15 – kategoria Skrzat),
  • Na uczestników czekały 24 zadania (lub 15 dla Skrzatów) podzielone ze względu na poziom trudności na trzy grupy po 8 zadań w każdej,
  • Za prawidłowe odpowiedzi udzielane na pytania można było otrzymać 3,4 lub 5 punktów w zależności od stopnia trudności,
  • Skutkiem udzielenia złej odpowiedzi było odjęcie z puli punktów użytkownika określonej liczby punktów: 0,75 (dla zadań za 3 punkty), 1 (dla zadań za 4 punkty) lub 1,25 (dla zadań za 5 punktów).

Więcej informacji na stronie www.bobr.edu.pl

Gratulujemy wszystkim osobom zaangażowanym w tegoroczną edycję!