Wolontariusze ponownie w naszej szkoły

Wolontariusze ponownie w naszej szkole

PROJEKT AIESEC W NASZEJ SZKOLE

Od kilku dni gościmy w naszej szkole wolontariuszki pracujące w ramach międzynarodowego projektu AIESEC.

Daniela Valdes pochodzi z Meksyku, ma 26 lat i jest tegoroczną absolwentką inżynierii przemysłowej.

Maka Elashvili pochodzi z Gruzji, ma 22 lata i obecnie studiuje filologię angielską. W przyszłości chciałaby zostać nauczycielką języka angielskiego i pracować z dziećmi.

Obie studentki zatrzymały się na czas trwania projektu u rodzin z naszej placówki, gdzie czują się bardzo komfortowo i zostały bardzo ciepło przyjęte. Przyznają, że zaskakuje je nasza polska gościnność, a jedzenie jest przepyszne.

Na najbliższe sześć tygodni zostało zaplanowanych mnóstwo atrakcji dla uczniów w związku z projektem. Każdy tydzień został inaczej nazwany, między innymi tydzień sportowy, tydzień naukowy lub tydzień edukacji wczesnoszkolnej. Będą również dni kultury meksykańskiej oraz gruzińskiej, w trakcie których uczniowie będą mieli szansę spróbować typowych dla tych krajów potraw oraz nauczyć się ich narodowych tańców.

Wczoraj odbyło się uroczyste powitanie wolontariuszek w naszej szkole na boisku szkolnym w obecności wszystkich uczniów. Dziewczyny otrzymały małe upominki na powitanie w postaci naszych pysznych polskich słodyczy. Mamy nadzieję, że wolontariuszki spędzą w Lęborku miłe chwile, a nasza społeczność szkolna skorzysta z ich obecności i codziennej pracy.

Uczestniczymy w programach:

bezpieczne_wakacje_180_150