Wojewódzki Konkurs Pieśni Patriotycznej

Infiormujemy, że Wojewódxki Konkurs Pieśni PatrIotycznej odbędzie się 10.05.2019 o godz. 10:00 w Lęborskim Centrum Kultury Fregata!

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

REGULAMIN WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

Konkurs organizowany pod patronatem Burmistrza Miasta Lęborka.

1. Organizatorem Konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 3 w Lęborku oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 3 w Lęborku.
  2. Cele konkursu:
  • uczczenie rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja;
  • wspieranie wychowania patriotycznego młodzieży poprzez formy aktywności artystycznej;
  • popularyzacja pieśni i piosenek o tematyce patriotycznej;
  • doskonalenie warsztatu artystycznego młodzieży;
  • pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa narodowego;
  • promocja młodych talentów.
  1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży z klas IV-VIII szkół podstawowych oraz gimnazjów, nie więcej jak 3 wykonawców z jednej szkoły.
  2. Uczestnikami Konkursu mogą być: solista, duet lub zespół (do 6-ciu osób w zespole), reprezentujące szkołę lub placówkę z terenu województwa pomorskiego.
  3. Podkładem muzycznym podczas przesłuchań konkursowych może być: akompaniament własny, akompaniament w wykonaniu towarzyszącego muzyka bądź nagranie instrumentalne na nośniku elektronicznym audiofonicznym (pendrive, CD, mp3). Na dostarczonym nośniku powinny znajdować się wyłącznie pliki zawierające akompaniament do zgłoszonych utworów.
  4. Zgłoszenia drogą e-mailową dostarczamy do dnia 15.04.2019 r. na adres mailowy: sp3lebo@poczta.onet.pl, telefon  kontaktowy: 608619465
  5. Za utwór patriotyczny uznaje się :
  • pieśń lub piosenkę, z której tekstu emanuje umiłowanie ojczyzny;
  • piosenkę kształtującą poczucie tożsamości i przynależności narodowej;
  • piosenkę upamiętniającą ważne wydarzenia z dziejów Polski lub postać historyczną;
  • piosenkę powszechnie uznaną za patriotyczną.
  1. Każdy uczestnik przygotowuje do prezentacji jeden utwór.
  2. Eliminacje konkursowe odbędą się w piątek, 10 maja od godz. 10.00 w Lęborskim Centrum Kultury „Fregata” przy ul. Gdańskiej 12-13, 84-300 Lębork.
  3. Kryteria oceny wykonywanych utworów:
  • dobór repertuaru, zgodność tematyki z charakterem konkursu;
  • muzykalność i warunki głosowe wykonawców;
  • ogólny wyraz artystyczny;
  • staranność i dokładność wykonania (znajomość tekstu i melodii);
  • oryginalność interpretacji.
  1. Jury wyłoni najlepszych wykonawców, przyznając im nagrody.
  2. Nadesłanie przez wykonawcę zgłoszenia na Konkurs są równoznaczne z wyrażeniem przez niego zgody na:
  • przetwarzanie danych osobowych w celu przeprowadzenia konkursu;
  • wykorzystanie wizerunku w celach promocyjnych;
  • rejestrację występu i wykorzystywanie nagrań tego występu w różnych formach przez Organizatorów i przez instytucje upoważnione do tego przez Organizatorów.
  1. Wykonawcy – uczestnicy przesłuchań konkursowych nadsyłając swoje zgłoszenie, rezygnują tym samym z jakichkolwiek roszczeń finansowych, wynikających z praw wykonawczych i pokrewnych. Powyższa rezygnacja dotyczy zarówno samego występu, jak i wszelkich jego rejestracji.
  2. Organizatorzy zapewniają ciepły posiłek.