Wizyta w piekarni.

Wizyta w piekarni.

26 września klasa IIIb udała się na wycieczkę do piekarni państwa Darznik w Mostach. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczenia jak wygląda piekarnia od środka.
Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyły maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi, a pracownicy piekarni pokazywali sposoby zaplatania chałek, rogali, służyli informacjami na temat wypieku chleba. W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto, wózki z upieczonym chlebem, krajalnica i wielkie łopaty do wysadzania pieczywa. Największą frajdą dla dzieci było samodzielne wyrabianie ciasta, formowanie bułeczek i na koniec skonsumowanie swoich wypieków. Dowiedzieliśmy się również w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb. Na koniec dzieci zostały poczęstowane przez właścicielkę piekarni słodkimi ptysiami.
Dziękujemy p. Darznik za miłe przyjęcie .

IMG_8194 IMG_8193 IMG_8192 IMG_8191 IMG_8190 IMG_8189 IMG_8187 IMG_8186 IMG_8185

Uczestniczymy w programach:

bezpieczne_wakacje_180_150