WIZYTA W PIEKARNI

WIZYTA W PIEKARNI

Klasa III a i III c odwiedziła piekarnię ,,Darznik’’ w Mostach. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję przyjrzeć się z bliska pracy piekarza, obserwować cykl produkcyjny pieczenia bułek, chałek, rogalików. Dzieci zapoznały się z urządzeniami wykorzystywanymi w piekarni do przygotowania ciasta na różne rodzaje pieczywa, dowiedziały się również, jakie urządzenia przydatne są do produkcji bułek, pakowania chleba. Największe wrażenie zrobił na uczniach ogromny piec piekarniczy. Dzieci wcieliły się w role małych piekarzy i same wyrabiały ciasto na bułki, plecionki, które pan piekarz umieścił w piecu do wypieku. Była także najprzyjemniejsza chwila, czyli degustacja własnych wyrobów. Uczniowie wrócili z tej wycieczki pełni wrażeń i wzbogaconej wiedzy na temat etapów powstawania pieczywa.

Uczestniczymy w programach:

bezpieczne_wakacje_180_150