Wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej

W środę 11 października klasa III a wybrała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z biblioteką, jej zbiorami przeznaczonymi dla najmłodszych czytelników jak i wysłuchanie ,,Wierszyków domowych’’ Michała Rusinka. Uczniowie uczestniczyli w atrakcyjnych zajęciach: muzycznych, ruchowych, zostali wprowadzeni w magiczny świat wierszy, dowiedzieli się jak należy dbać o książki, na czym polega wypożyczanie. Spotkanie w bibliotece przybliżyło dzieciom literaturę dziecięcą oraz jej autorów, umożliwiło bezpośredni kontakt z bogato ilustrowaną książką, rozbudziło ich zainteresowania czytelnicze. Żegnając się z paniami z biblioteki uczniowie zapewnili, że ponownie odwiedzą to ciekawe miejsce razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć interesujące ich książeczki.

Uczestniczymy w programach:

bezpieczne_wakacje_180_150