Ogromny sukces naszych uczniów w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym BÓBR

Ogromny sukces naszych uczniów w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym BÓBR

I MIEJSCE w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym BÓBR otrzymał uczeń z naszej szkoły – KSAWERY LASKOWSKI z kl.4s. Ksawery w swojej kategorii wiekowej uzyskał najlepszy wynik w Polsce!

Dwóch uczniów otrzymało WYRÓŻNIENIABatrosz Szczepaniak z kl. 4c oraz Kornel Łazorczyk z kl.4a.

Dodam, że do tegorocznej polskiej edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr przystąpiło 27188 uczniów reprezentujących 2942 szkoły z całej Polski

Opiekun – Anna Piekarczyk

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr uzyskała honorowy patronat Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji. Przypominam, że konkurs BÓBR to polska edycja Międzynarodowego Konkursu, który każdego roku odbywa się dokładnie w tym samym czasie w prawie 50 krajach na całym świecie.

W naszej szkole do konkursu przystąpiło 52 uczniów z klas II – VI. Uczniowie biorący udział w konkursie mogą sprawdzić swój wynik na platformie www.dzwonek.pl, po załogowaniu się na konto.

Tegoroczne zadania konkursowe są dostępne na stronie www.bobr.edu.pl w zakładce ZADANIA, natomiast uroczyste zakończenie połączone z wręczeniem nagród odbędzie się w marcu.

GRATULUJEMY LAUREATOM I WSZYSTKIM UCZESTNIKOM!

Przypominam, że konkurs skierowany jest dla uczniów szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy dzieleni są na cztery grupy, z tego powodu treści oraz zadania dostosowane są do wieku oraz umiejętności uczestników.

Cały konkurs realizowany jest przez platformę edukacyjną dzwonek.pl (dawniej mCourser), która dostępna jest w oknie przeglądarki internetowej. Uczniowie rozwiązują zadania w sali informatycznej na komputerach lub innych urządzeniach multimedialnych, pod nadzorem nauczyciela. Konkurs trwa jedną godzinę.

W konkursie uczniowie otrzymają do rozwiązania 15-24 zadań (w zależności od grupy wiekowej). Uczestnicy zaczynają konkurs z danym kapitałem punktów, a następnie mogą otrzymać dodatkowe punkty lub je stracić, w zależności od udzielanych odpowiedzi.

Zadania są w formie testowej. Aby rozwiązać zadanie należy: wybrać jedną poprawną odpowiedź spośród na ogół czterech możliwych, wpisać odpowiedź w okienku lub wykonać inne czynności prowadzące do rozwiązania, o których jest mowa w zadaniu.

Zadania mają na celu sprawdzić oraz rozwinąć algorytmiczne, analogiczne oraz komputacyjne myślenie u uczniów. Zadania związane są z zagadnieniem obsługi komputera i oprogramowania przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów. Te, dotyczą między innymi zagadnień związanych z innymi przedmiotami nauczania, takimi jak: język ojczysty, języki obce, geografia, historia, sztuka, technika, czy informatyka.

Rozwiązywanie zadań rozpoczyna się określonego dnia o godz. 12:00 i kończy się o godz. 13:00. Przed właściwym konkursem realizowany jest także test próbny, który odbywa się na takich samych zasadach, co konkurs główny. Próba konkursu jest świetną okazją dla uczniów, szkół i nauczycieli do sprawdzenia przygotowań technicznych i organizacyjnych.

Dzięki udziałowi w Konkursie Bóbr możesz zmierzyć się z rówieśnikami z całej Polski oraz sprawdzić lub odkryć swoje umiejętności, które już teraz mogą się przydać w Twoim życiu prywatnym lub dalszej nauce, a w przyszłości – w życiu zawodowym – mogą gwarantować jeszcze większe korzyści!

Koordynator konkursu – Anna Piekarczyk

 

Uczestniczymy w programach:

bezpieczne_wakacje_180_150