Uczę się bezpieczeństwa

Uczę się bezpieczeństwa

 

Uczniowie klas pierwszych naszej szkoły zostali objęci działaniami profilaktycznymi pn. „Uczę się bezpieczeństwa” realizowanymi przez Komendę Powiatową w Lęborku.

Celem powyższych działań jest edukacja w zakresie zapobiegania zagrożeniom z jakimi mogą się spotkać na obecnym etapie swojego życia i obejmować będzie następujące obszary:

  1. Bezpieczny w drodze do szkoły
  2. Bezpieczny w domu
  3. Bezpieczny w czasie ferii
  4. Bezpieczny w sieci
  5. Bezpieczny w czasie wakacji

 

W piątek, 17 listopada 2017r. odbyło się pierwsze spotkanie z funkcjonariuszami KPP w Lęborku, na których rozmawiano z uczniami o  bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a w szczególności o tym dlaczego warto stosować elementy odblaskowe.     

Jednym z patronatów akcji „Uczę się bezpieczeństwa” jest Fundacja Lotos, która przygotowała dla dzieci specjalne upominki w postaci odblaskowych worków na obuwie. Na zakończenie prelekcji  każdy uczeń otrzymał taki odblaskowy worek.

Uczestniczymy w programach:

bezpieczne_wakacje_180_150