Szukamy Zakwaterowania dla Wolontariuszy

W związku z przystąpieniem naszej szkoły do projektu Global Volunteer, który rozpocznie się w naszej szkole na początku maja i będzie trwał do połowy czerwca, zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc w zorganizowaniu zakwaterowania dla trojga wolontariuszy z różnych stron świata.

Studenci będą pracować w tym czasie w naszej szkole z uczniami, a dodatkowo mogą mieszkać w Państwa domach, co stwarza możliwość rozwijania umiejętności językowych Waszych dzieci, w szczególności mówienia. Program projektu prezentuje się następująco:

Tydzień 1: Podczas pierwszego tygodnia wolontariusze poznają szkołę, uczniów, pracują z nauczycielami nad zajęciami, które będą prowadzić. Ustalane są również oczekiwania i zasady współpracy szkoły z wolontariuszami. Po tym tygodniu wolontariusze powinni mieć utworzony plan zajęć na cały projekt zgodnie z oczekiwaniami szkoły oraz planem lekcji.

Tydzień 2: Zaczyna się realizacja zajęć z uczniami. Wolontariusze przekazują metody efektywnego uczenia się oraz rozmawiają na tematy wcześniej wybrane przez szkołę.

Tydzień 3-5: Dalsza realizacja projektu wzbogacona o warsztaty dotyczące rozwoju personalnego, wystąpień publicznych, efektywnej komunikacji i wyrażania swoich myśli.

Tydzień 6: Podsumowanie całego projektu w formie warsztatów i zachęty do dalszego zgłębiania wiedzy. Stworzenie raportu z wnioskami i ewaluacja warsztatów.

Osoby zainteresowane przyjęciem wolontariuszy do swoich domów, prosimy o kontakt z sekretariatem naszej szkoły (pod numerem 59 8621 905).