Szkoła promująca zdrowie

 

Szkoła promująca zdrowie

Dbamy o nasze zęby!

W ramach oświaty zdrowotnej i profilaktyki  w klasach od 1-6 od 3

Czytaj dalej...

Dbamy o nasze zdrowie!

W październiku w klasie III C przeprowadzono pogadankę na temat: 1. Cukrzycy, ze względu na dużą zachorowalność wśród dzieci i młodzieży -objawy ,rozpoznawanie i leczenie oraz rodzaje cukrzycy. 2. Piramidy zdrowego odżywiania. 3. Zapobieganie chorobom zakaźnym Dzieci zapoznały się z topografią szpitala oraz sposobów leczenia w poszczególnych oddziałach w Lęborku Program zdrowotny zakończono konkursem rysunkowym ...

Czytaj dalej...

Promujemy zdrowe żywienie w naszej szkole

Nawyki żywieniowe kształtują się od najmłodszych lat życia, dlatego uczymy  w  szkole  dzieci, jak prawidłowo powinny  się odżywiać. Uczniowie spożywający w naszej placówce posiłki otrzymują obiad składający się z zupy, drugiego dania, kompotu owocowego lub wody mineralnej oraz owocu. Posiłki oferowane naszym uczniom spełniają wymagania  jakościowe  i mają wartość odżywczą, w tym energetyczną, dostosowaną do wieku uczniów. ...

Czytaj dalej...

XXV Bieg Mikołajkowy

6 grudnia 2016 roku na ulicach miasta Lęborka odbył się XXV BIEG MIKOŁAJKOWY. Organizatorem zawodów było CSiR w Lęborku oraz Zakład Fotograficzny „ WIFOT” przy ulicy Orzeszkowej.   Trasa biegu przebiegała ulicami:   – dla klas I – III: Orzeszkowej, Armii Krajowej, Wyszyńskiego, Findera, Orzeszkowej – dla klas IV – VI: Orzeszkowej, Armii Krajowej, Derdowskiego, ...

Czytaj dalej...

Akademia Bezpiecznego Puchatka

„Akademia Bezpiecznego Puchatka” to ogólnopolski program edukacyjny, który wpisuje się w szczytną inicjatywę poprawienia bezpieczeństwa najmłodszych uczniów szkół podstawowych.   W ramach programu w klasie IA przeprowadzono cykl zajęć z wykorzystaniem  materiałów edukacyjnych „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.   W miesiącu grudniu uczniowie wzięli udział w OGÓLNOPOLSKIM TEŚCIE WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE 2016.  

Czytaj dalej...

Pierwsza Pomoc Przedmedyczna

W naszej szkole trwa akcja ,,Pierwsza pomoc przedmedyczna’’. Zajęcia zostały przeprowadzone już w klasie Ia, IId, IIe, IIIb, IIIe. W najbliższych dniach zajęcia zostaną przeprowadzone w pozostałych klasach.    

Czytaj dalej...

Dbajmy o nasze dzieci!

Zapraszamy wszystkich rodziców do zapoznania się z załączoną prezentacją. prezentacja  

Czytaj dalej...

Zimowe Igraszki Klasy IIIa

Wreszcie nastała prawdziwa zima. Korzystając z jej uroku postanowiliśmy wyjść na szkolne podwórko, by pobawić się na śniegu. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, zjeżdżając na sankach, rzucając śnieżkami do siebie, turlając się po śniegu (oczywiście zachowując zasady bezpieczeństwa). Wszyscy wiemy, że zabawy na świeżym powietrzu, to świetna rozrywka. Było mroźnie, ale wesoło i radośnie. Z ...

Czytaj dalej...

Uczestniczymy w programach:

bezpieczne_wakacje_180_150