Świętujemy Dzień Edukacji Narodowej

Świętujemy Dzień Edukacji Narodowej

W tym roku gospodarzami Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole byli uczniowie klasy IIa, IIb, IIIa. Poprzez piosenki, wiersze i taniec przekazali nauczycielom i pracownikom szkoły serdeczne, ciepłe, z serca płynące życzenia sukcesów zawodowych, by niełatwa praca, jaką wykonują na co dzień, dawała im satysfakcję. Życzenia złożył również obecny na akademii burmistrz Lęborka pan Witold Namyślak.

Po apelu, w ramach obchodów 100-lecia niepodległości, wszyscy udali się na szkolny plac zabaw, by posadzić tam drzewo. Dąb, który jest symbolem majestatu, potęgi i wytrwałości został posadzony w podzięce tym, dzięki którym dziś możemy uczyć się i pracować w wolnej ojczyźnie i polskiej szkole. Uroczyście została odsłonięta tablica pamiątkowa.

Społeczność szkolna wraz z burmistrz i sekretarzem miasta, przedstawicielem rodziców i dyrekcją szkoły odśpiewała hymn państwowy. Dekoracja z biało-czerwonych balonów przygotowana przez poszczególne klasy, nadała tej wielkiej chwili jaszcze bardziej patriotycznego charakteru.

Nad całością czuwały panie: Celina Skibicka, Marzena Sadura, Jolanta Dubrowska i Aleksandra Aleksandrowicz-Łuc.

 

Uczestniczymy w programach:

bezpieczne_wakacje_180_150