Sukcesy Maksymiliana Młyńskiego

Sukcesy Maksymiliana Młyńskiego

MAKSYMILIAN MŁYŃSKI uczeń klasy 6s w finale wojewódzkiego konkursu matematycznego dla uczniów szkół podstawowych od klasy IV.

 

Uczeń klasy 6s Maksymilian Młyński odniósł znaczący sukces matematyczny. Startując w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, który odbył się 9 stycznia 2018 roku w Kartuzach, rozwiązał poprawnie większość zadań. Każdy uczeń, który uzyskał co najmniej 70% punktów możliwych do zdobycia w eliminacjach rejonowych (II stopień konkursu) został typowany do udziału w III stopniu konkursu, tj. Finale Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, który odbędzie się 27 lutego 2018 roku.

Maksymilian bardzo dobrze zaprezentował się w etapie rejonowym i uzyskał wymaganą ilość punktów, kwalifikującą go do udziału w finale tego konkursu.

W II etapie konkursu razem z Maksem udział brał uczeń klasy 6a Daniel Zegler. Najlepiej napisał pracę konkursową na etapie szkolnym, niestety Danielowi nie udało się zdobyć wymaganej ilości punktów w etapie rejonowym, która pozwoliłaby mu wziąć udział w finale.

Należy dodać, że wymienieni uczniowie rywalizowali nie tylko z szóstoklasistami, ale również z najlepszymi siódmoklasistami województwa pomorskiego i treści, które obowiązują na konkursie dotyczą również klasy VII.

 

Tym bardziej doceniamy sukces Maksymiliana Młyńskiego i podkreślamy, że jako jedyny będzie reprezentował Lębork w Finale Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego w Gdańsku.

 

 

Gratulujemy!

Uczestniczymy w programach:

bezpieczne_wakacje_180_150