Spotkanie z podróżnikiem

W piątek 9 marca 2018r. na zaproszenie pani Barbary Jachimowicz – nauczycielki, przyrody odbyło się niecodzienne spotkanie uczniów klas V i VI oraz klasy IVB z podróżnikiem – absolwentem IGNATIANUM
w Krakowie Karolem Kleszykiem, który od 5 lat organizuje ekstremalne wyprawy.
Celem spotkania było zapoznanie uczniów z tematyką integracji osób niepełnosprawnych w społeczeństwie,
z kulturą i przyrodą egzotycznych państw i ludzi w nich mieszkających, a także zdobycie podstaw survivalu. Połączenie takich elementów jak slajdy z egzotycznych krajów, ciekawostki geograficzne, historie z podróży, eksperymenty i doświadczenia wykonywane przez uczniów pozwoliły na trwalsze i szybsze przyswojenie wiedzy w czasie spotkania.
Pytań do podróżnika – pana Karola Kleszyka było co niemiara. Wszyscy czekają na kolejne odwiedziny.