Spotkanie z policjantami nt. Bezpieczeństwo na drogach. Jak uniknąć zagrożeń.

Spotkanie z policjantami nt. Bezpieczeństwo na drogach. Jak uniknąć zagrożeń.

W dniu 12 września odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z panami policjantami, którzy rozmawiali z dziećmi na temat bezpiecznego zachowania się na drodze i konieczności noszenia elementów odblaskowych, zwłaszcza w okresie jesienno – zimowym. Najpierw uczniowie mogli wysłuchać krótkiej prelekcji na temat zasad prawidłowego zachowania się na drogach publicznych w drodze do szkoły i w drodze do domu. Później tłumaczyli dzieciom, dlaczego przestrzeganie tych zasad jest aż tak ważne. Najważniejszym elementem było jednak praktyczne sprawdzenie umiejętności. Dlatego też, zaraz po rozmowie uczniowie klas pierwszych udali się na skrzyżowanie, gdzie ćwiczyli prawidłowe zachowanie się na drodze. Każde dziecko mogło pokonać jezdnię w asyście policjanta. W ten sposób wyrabiało w sobie nawyk prawidłowego postępowania.
Zajęcia były dla uczniów ciekawą formą nauki i przyswojenia sobie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa.

 

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

DSC06036DSC06034

Uczestniczymy w programach:

bezpieczne_wakacje_180_150