SPOTKANIE ON – LINE Z PRZEDSTAWICIELEM ZAWODU – ŻOŁNIERZ ZAWODOWY

SPOTKANIE ON – LINE Z PRZEDSTAWICIELEM ZAWODU – ŻOŁNIERZ ZAWODOWY

Dnia 10 listopada 2020 r. w ramach lekcji doradztwa zawodowego, nauczyciel przedmiotu zorganizował uczniom klasy VII B spotkanie on – line z przedstawicielem zawodu – żołnierzem zawodowym – p. Remigiuszem O. Celem zajęć było zapoznanie uczniów z pracą ludzi w różnych zawodach.

Żołnierz zawodowy pełni służbę w siłach zbrojnych danego państwa. Jego głównym zadaniem jest obrona granic swojego kraju. Może również brać udział w działaniach bojowych za granicą lub w tzw. misjach pokojowych.

Pan Remigiusz opowiedział uczniom o specyfice swojej pracy. Wyjaśnił im jak wygląda służba wojskowa w koszarach i podczas szkoleń poligonowych. Przedstawiciel zawodu zapoznał uczniów  z przebiegiem postępowania rekrutacyjnego na stanowisko pracy żołnierza oraz opowiedział im o rodzajach sił zbrojnych w Rzeczpospolitej Polskiej, szczegółowo omówił swój dzień pracy zawodowej na zajmowanym stanowisku.

Uczniowie mieli okazję również zobaczyć żołnierza w umundurowaniu polowym oraz odznaczenia wojskowe, jakie im zaprezentował.

Uczniowie byli bardzo zaciekawieni spotkaniem, zadawali wiele pytań, na które zaproszony gość z chęcią udzielał odpowiedzi. Zajęcia z p. Remigiuszem tak spodobały się uczniom, że na ich prośbę lekcja nieco się przedłużyła 🙂 Wychowankowie nie chcieli zakończyć lekcji,  mieli mnóstwo pytań, których nie zdążyli zadać, gdyż czasu było zbyt mało. Nauczyciel obiecał uczniom, że jeśli obecna sytuacja epidemiologiczna w przyszłym roku szkolnym poprawi się – na pewno zaprosi p. Remigiusza do szkoły na kolejne spotkanie z doradztwa zawodowego.

Uczestniczymy w programach:

bezpieczne_wakacje_180_150