Spotkania on-line z dietetykiem p. Aleksandrą Grzybowską -"Przyjazny Dietetyk"

Spotkania on-line z dietetykiem p. Aleksandrą Grzybowską -„Przyjazny Dietetyk”

Mimo trwającej pandemii nasza szkoła nadal realizuje różnorodne działania. Jednym z nich na bieżąco są spotkania on-line z dietetykiem p. Aleksandrą Grzybowską -„Przyjazny Dietetyk”.

W listopadzie w ramach godziny wychowawczej dla uczniów klas 4-7 przeprowadzone zostały zajęcia z zakresu zdrowego odżywiania. Zajęcia zrealizowane zostały w całości w formie on-line, jednak nie przeszkodziło to uczniom w aktywnym uczestnictwie w nich. W trakcie zajęć, specjalistka przybliżyła uczniom budowę piramidy żywieniowej, nakreśliła rolę witamin i minerałów dla zdrowia człowieka oraz uczuliła uczniów jakich błędów się wystrzegać w codziennej diecie, opowiedziała również o zaburzeniach odżywiania, które pojawiają się w okresie adolescencji.

W trakcie zajęć pojawiały się liczne pytania ze strony dzieci, które były zaciekawione zarówno zdrowym odżywianiem jak i pracą Pani dietetyk. Specjalistka z zaciekawieniem odpowiedziała na nurtujące dzieci pytania… .

Uczestniczymy w programach:

bezpieczne_wakacje_180_150