Skąd wziął się papier?

Skąd wziął się papier?

Skąd wziął się papier? W jaki sposób był kiedyś wytwarzany i co wpływa na specyfikę tego materiału? Na te i inne pytania odpowiedziały nam warsztaty papiernicze, które przeniosły uczniów klasy IIc  do zapomnianych czasów średniowiecza. Był  to jednocześnie pokaz czerpania papieru tradycyjną, zapomnianą metodą  czerpania z pulpy celulozowej, jak również idealny sposób na naukę poprzez twórczą zabawę.

Warsztaty papiernicze znakomicie angażowały dzieci do wspólnej zabawy. Każdy uczestnik miał okazję sam sprawdzić się w barwieniu papieru i czerpaniu pojedynczych kartek.

Dzieci skończyły warsztaty z własnoręcznie wykonanymi pamiątkami, których nie kupią w żadnym sklepie.

Po wizycie w muzeum uczniowie wraz z wychowawcą wybrali się na spacer i nieopodal Baszty Bluszczowej obejrzeli „Muzealną pasiekę”, czyli  najstarsze i najbardziej  oryginalne ule. Wystawa  powstała we współpracy świętującego w tym roku 75 lat działalności Lęborskiego Koła Pszczelarzy i Muzeum w Lęborku.

Agnieszka Okuszko-Pokojska

 

Uczestniczymy w programach:

bezpieczne_wakacje_180_150
Skip to content