#RekordDlaNiepodległej

Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej zaprasza wszystkie przedszkola, szkoły oraz placówki oświatowe w kraju i za granicą do włączenia się w akcję „Rekord dla Niepodległej”.

Bicie rekordu polegać będzie na tym, że w piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, chcemy wspólnie zaśpiewać 4-zwrotkowy hymn narodowy.  Aby dobrze się do tego przygotować już od 5 listopada wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły każdego dnia o 8:00 rano śpiewali hymn narodowy na korytarzach szkolnych.

Dodatkowo w dniu 9 listopada tuż po odśpiewaniu hymnu odbędą się uroczyste apele. Bardzo prosimy, aby wszystkie dzieci tego dnia ubrały się na galowo. Do wspólnego śpiewania zapraszamy również rodziców. Całą akcję pt. „Rekord dla Niepodległej” planujemy uwiecznić na filmie.

Ponadto, aby pielęgnować lokalny patriotyzm w dniach od 13 do 16 listopada o 8:00 rano wszyscy uczniowie będą śpiewać hymn szkoły pt. „Polscy Olimpijczycy”. Słowa hymnu oraz melodia znajdują się na stronie internetowej naszej szkoły.

Świętujmy razem 100-lecie odzyskania niepodległości!